Zajęcia Muzyczne

Zadbamy o rozwój muzyczny Waszych dzieci

„Każde dziecko nosi w sobie muzykę spontaniczną, która chce się ujawnić. Jeżeli pomożemy dziecku rozwinąć muzykę, która jest w nim, uczynimy je istotą nie tylko lepszą i szlachetniejszą, lecz również bardziej szczęśliwą”.

(E.Sourian)

Oferujemy rozmaite formy ćwiczeń i zabaw

zabawy uwrażliwiające na zmiany rytmu i metrum, zabawy muzyczno - ruchowe uwrażliwiające na różne elementy muzyki (tempo, dynamika, barwa dźwięku, artykulacja), zabawy rozwijające inwencję twórczą, zabawy relaksacyjne i oddechowe, nauka śpiewu i prostych układów tanecznych, możliwość nauki gry na instrumentach (fortepian, perkusja, gitara), ćwiczenia rytmiczne sprzyjające edukacji matematycznej: (układanie przez dzieci prostych rytmów, odczytywanie i kontynuowanie rytmów, Wysłuchiwanie i dostrzeganie regularności), ćwiczenia rytmiczne wykonywane ciałem, rytmiczna organizacja czasu: (dzień i noc, pory roku, dni tygodnia, miesiące w roku), uczenie się na pamięć wyliczanek, wierszyków.

Jaki wpływ mają zajęcia na dzieci?

Zajęcia muzyczne wpływaja na wszechstronny rozwój dziecka. Podczas zajec dzieci ćwiczą przy akompaniamencie muzyki. Trenują w ten sposób słuch, głos, koordynację ruchową, pamięć. Zajecia pozytywnie wpływaja na rozwój emocjonalny, społeczny, na lepszą motorykę oraz zdolności umysłowe i pewność siebie. Ćwiczenia pobudzają dzieci do samodzielnego myślenia, uczą je kreatywności, rozładowują napięcie i pozwalaja się zrelaksować. Na zajęciach słuchamy m.in muzyki klasycznej wówczas w dzieciach rozwija się wrażliwość na otaczającą je rzeczywistość i sztukę. Dzieci wykonują rozmaite ćwiczenia w takt muzyki: klaszczą, tupią, naśladują ruch motyla lub pszczółki . Mogą wcielać się w różne postacie np: w zwierzęta zagubione w lesie. Maszerują, podskakują, biegają, kucają i pląsają. Podczas zajęć używamy pomocy dydaktycznych: chustek, piłeczek, instrumentów (bębenki, cymbałki, trójkąt), parasolek, baniek mydlanych. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię.

Zajęcia odbywają się w studio nagraniowym

Studio nagrań to idealne miejsce w którym mogą odbywać się zajęcia muzyczne dla dzieci. Nasi mali uczestnicy mają dzięki temu bezpośredni kontakt ze światem muzyki i poznają tajniki podstaw realizacji dźwięku jak i sprzętu muzycznego, studyjnego i instrumentów. Nasze studio to miejsce w którym zrealizowano setki utworów znanych polskich i zagranicznych artystów. Wnętrza są wypełnione instrumentami takimi jak: fortepian koncertowy, pianina, zestaw perkusyjny, gitary itp., a także sprzęt audio, mikrofony, głośniki, efekty dźwięku, z którymi również będą mieli kontakt na zajęciach. Studio posiada dwie kondygnacje a sala w której odbywają się zajęcia mierzy 70m2, posiada gómową podłogę co  sprzyja  i jest konfortem i bezpieczeństwem dla Waszych maluchów. Posiadamy także liczne pomieszczenia takie jak poczekalnia dla rodziców, kuchnia w której można przygotować sobie kawę, herbatę lub posiłek, ubikacja oraz i inne pomieszczenia studyjne takie jak reżyserki dźwięku lub biuro.

Cykl zajęć kończy się Nagraniem Studyjnym

Nasi prowadzący to ludzie z prawdziwą pasją i powołaniem!

Martyna Wójcik

Utalentowana, certyfikowana instruktorka zajęć muzycznych, absolwentka szkoły muzycznej w klasie organów, chórzystka. Od paru lat prowadzi zajęcia z rytmiki w przedszkolu. Występowała na polskich i zagranicznych scenach śpiewając u boku znanych artystów m.in Natalia Kukulska, Orkiestra Adama Sztaby. Na swoim koncie posiada własne produkcje muzyczne. Aktualnie wokalistka w interaktywnych książeczkach dla dzieci "Czytaj z Albikiem". Praca z dziećmi to dla niej nie tylko marzenie, ale i zawodowa droga, z której nieustannie czerpie radość.

Zajęcia wokalne pianista akompaniament

Makary Gleński

Kompozytor, pianista, jeden z założycieli Krakowskiej Pracowni Dźwięku (KPD), obecnie największego studia nagrań w Krakowie. Swoje młodzieńcze lata poświęcił nauce gry na fortepianie oraz nauce w zakresie teorii muzyki. Już jako nastolatek posiadał szerokopojętą wiedzę i umiejętności w zakresie kompozycji i realizacji dźwięku, pobierając naukę od najlepszych profesjonalistów i profesorów szkoły muzycznej II stopnia oraz Krakowskiej Akademi Muzycznej co pozwoliło na rozwinięcie własnej działalności. Obecnie mieszka w Krakowie i bierze czynny udzial w życiu kulturalnym i rozrywkowym miasta.

Grupy

Zapisanych uczestników
100%

ĆWIERĆNUTKI

PROWADZĄCY: Martyna Wójcik, Makary Gleński
START: 4 Maja
DNI SPOTKAŃ: Czwartki 16:00 – 17:00
LICZBA ZAJĘĆ: 4 (miesiąc)
OSÓB W GRUPIE: 8
WIEK DZIECI: od 3 do 4 lat

CENA 499zł

Zapisanych uczestników
100%

PÓŁNUTKI

PROWADZĄCY: Martyna Wójcik, Makary Gleński
START: 3 Maja
DNI SPOTKAŃ: Środy 16:00 – 17:00
LICZBA ZAJĘĆ: 4 (miesiąc)
OSÓB W GRUPIE: 8
WIEK DZIECI: od 5 do 7 lat

CENA 499zł

Informacje

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W KRAKOWSKIEJ PRACOWNI DŹWIĘKU - STAROWIŚLNA 87