Profesjonalne i Największe

Studio Nagrań w Krakowie!

Nasze studio nagrań jest usytuowane w centrum miasta Kraków w dzielnicy Kazimierz przy ulicy Starowiślnej 87, do którego można łatwo dotrzeć zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Przy obiekcie posiadamy własne miejsca parkingowe. Krakowska Pracownia Dźwięku mieści się w ceglanej kamienicy z wejściem na wprost bramy wjazdowej. Studio nagraniowe ma powierzchnię 220m2 i zajmuje dwie kondygnacje.

Ofetujemy

Studio nagrań Mix Mastering Nagrania instrumentów, woalki, nagrania muzyczne, nagrania lektorskie

NAGRANIA

Odpowiednio zarejestrowane ścieżki dźwiękowe to klucz do sukcesu, dlatego nasi realizatorzy dźwięku używają opracowanych technik realizacji nagrań, omikrofonowań instrumentów, technik stereofonicznych a także, umiejscowienia źródła dźwięku w odpowiednim pomieszczeniu studyjnym. Studio dzieli się na różnie zaadaptowane przestrzenie co daje bardzo duże możliwości, dzięki czemu różnorodność nagrań nie jest dla nas żadnym problemem.

MIX

Prawidłowy mix to podstawa sukcesu dobrych produkcji. Nasi realizatorzy dźwięku posiadają olbrzymią wiedzę oraz własne techniki i tajniki wykonywania dobrego miksu. Studio codziennie wykonuje miksy co wiąże się z olbrzymim doświadczeniem naszej kadry. Nasz profesjonalizm i indywidualne podejście pozwala na to by nagranie brzmiało niczym gotowy produkt, wokale brzmią efektywnie a muzyka idealnie z nim współgra tworząc razem tłuste i klarowne brzmienie utworu. Posiadany światowej klasy oprogramowania i narzędzia do obróbki dźwiękowej.

Studio nagrań Mix Mastering obróbka dźwięku
Studio nagrań Mix Mastering Nagrania instrumentów, woalki, nagrania muzyczne, nagrania lektorskie

MASTERING

Mastering to ostateczna kosmetyka zmiksowanego już wcześniej utworu polegająca na dostosowaniu odpowiedniej barwy, poziomów, dynamiki i proporcji dźwięku do wyznaczonych norm. To tak naprawde etap w którym ostatecznie jest podejmowana decyzja o specyfice brzmieniowej danego utworu lub płyty, dlatego wykonujemy go bardzo precyzyjnie i rozważnie. Dzięki wyspecjalizowanym technikom i narzędziom, które posiadamy nasze masteringi utrzymują wysoki poziom.

Pomieszczenia Studyjne

LIVE ROOM

Pomieszczenie o powierzchni 70m2 służące do nagrań zespołów muzycznym oraz muzyków sesyjnych. Jest wykonane z wysokiej klasy materiałów tłumiących, izolacyjnych, rozpraszających i absorbujących dźwięk, a jego adaptacja i kubatura zaprojektowana jest pod kątem częstotliwościowym i dynamicznym w zakresie fal akustycznych. Pomieszczenie podzielone jest na cztery strefy, które są osobno wentylowane i klimatyzowane. Oddzielone są między sobą specjalnie zaprojektowanymi ścianami przesuwnych o 60% przeszkleniu i 50dB izolacyjności tak by muzycy podczas nagrań mogli się widzieć i korelować ze sobą, a jednocześnie mikrofony nie słyszały innych instrumentów prócz docelowego źródła dźwięku. Pozwala to na komfortowe nagrania „na setki” oraz zarejestrowanie wszyskich śladów bez przesłuchów co prowadzi do doskonale brzmiących miksów i ewentualnych dogrywek poszczególnej partii instrumentalnej. Nasze strefy to:

STREFA PERKUSYJNA

Specjalnie zaadaptowane pomieszczenie o niskim współczynniku odbić i wysokim pochłanianiu niskich częstotliwości oraz dużej absorpcji wysokich częstotliwości wydobywających się z talerzy perkusyjnych. Strefa odseparowana jest tak by nie zakłócała rejestracji innych instrumentów przy nagraniach na "setkę". Na wyposażeniu strefy znajduje się zestaw perkusyjny marki Gretsch i Amedia. Jest również możliwość zamieszczenia własnego zestawu perkusyjnego.

Studio nagrań Mix Mastering nagranie perkusji, zestaw perkusyjny, drums
Studio nagrań Mix Mastering nagranie fortepianu, Steinway&Sons Model D, Yamaha, pianino, fortepian koncertowy

STREFA FORTEPIANOWA

Pomieszczenie zaadaptowane w dużą ilość dyfuzorów i absorberów rozmieszczonych tak by fortepian był równy pod kątem częstotliwościowym, a jego brzmienie było liniowe, równe i zarazem wrażliwe na wszystkie aspekty dynamiczne co prowadzi do niepowtarzalnego oraz subtelnego charakteru zarejestrowanego fortepianu gdzie muzyk może wyrazić swój cały zamysł artystyczny. Na wyposażeniu znajduje się wysokiej klasy fortepian koncertowy Steinway&Sons model D-274.

STREFA WOKALNA

Pomieszczenie o bardzo dużym współczynniku tłumiącym oraz izolującym środowisko zewnętrzne. Zaprojektowane tak by w pomieszczeniu nie dochodziło do odbić fal akustycznych tylko by mikrofon był w stanie uchwycić bezpośrednią falę akustyczną od źródła dźwięku jakim jest głos ludzki. Pozwala to na zarejestrowanie niesamowicie czystego dźwięku, który oddaje pełny i niepowtarzalny charakter głosu, który jest tak różny dla każdego z wokalistów czy lektorów.

Studio nagrań Mix Mastering nagranie wokalu, śpiewu, głosu, rap, nagranie lektorskie, lektorzy,
Studio nagrań Mix Mastering nagranie instrumentów

STREFA INSTRUMENTALNA

Pomieszczenie zaprojektowane tak by charakter zarejestrowanych instrumentów był żywy, naturalny oraz pełny w artykulacyjne niuanse. Nagrywamy tam zazwyczaj chordofony szarpane, smyczkowe oraz instrumenty dęte. Pomieszczenie jest umieszczone w środkowej części Liveroomu, co umożliwia widoczność na pozostałych muzyków znajdujących się w innych strefach. Sekcje są monitorowane co pozwala na kontakt wizualny między muzykami a inżynierem dźwięku

Pomieszczenia Kontrolne

CONTROL ROOM A

Pomieszczenie o powierzchni 49m² mające na wyposażeniu stanowisko realizatorskie służące do rejestracji i produkcji muzycznej oraz do profesjonalnego wykonania mixu i masteringu. Jest ono zaprojektowane i przystosowane do autentycznego odczytu dźwięku. To tutaj jest serce studia w którym realizatorzy wykonują swoją prace i kręcą dobre brzmienia dla Was!

Studio nagrań Mix Mastering obróbka dźwięku, reżyserka dźwięku, control room

Portfolio

Światowej Klasy Mix i Mastering

PRACUJEMY TYLKO NA PROFESJONALNYM
HARDWARE / SOFTWARE

Kliknij i wypełnij formularz, a w przeciągu 24 h otrzymasz odpowiedź z naszą wyceną!